Haber

Hakkari Valisi Çelik, Çukurca’daki okul açılışına katılarak sahra hastanesini ziyaret etti

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, Çukurca ilçesinde yapımı tamamlanan Yüzüncü Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun açılış törenine katılarak ziyarette bulundu.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, okulun açılış töreninde konuşan Çelik, eğitimin toplumun temel taşı olduğunu belirtti.

Eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerin geleceklerini daha iyi şekillendirmek amacıyla yeni bir okulun hizmete açıldığını belirten Çelik, 5 derslikten oluşan okuldaki derslikleri ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Törenin ardından Çelik, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Pençe-Kilit Operasyonu alanı yakınındaki Işıklı Mobil Sahra Hastanesi’ni ziyaret etti.

Hastanenin bölümlerini gezerek incelemelerde bulunan Çelik, Başhekim Alptekin Acar’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı ve sağlık personeliyle görüştü.

Bir zincirin halkaları gibi birbirine kenetleneceklerini belirten Çelik, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Vali Çelik, sağlık çalışanlarının tek yumruk tek yürek olarak Mehmetçik’le bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özverili çalışmalarından dolayı personele teşekkür etti.

Daha sonra Üzümlü Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulunan Çelik, yetkililerle bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak, kentteki ithalat ve ihracat potansiyelini artıracak adımları görüştü.

Çelik ve beraberindekiler, Üzümlü köyünde yaşayan şehit Lezgin Yaşar’ın yakını Nurettin Yaşar’ı evinde ziyaret ederek aile bireyleri ile sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu