Haber

Bitlis’te kar kalınlığı 1 metreyi geçti

BİTLİS’te 1 hafta önce başlayan kar yağışı aralıklarla devam ederken; Kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi geçti. 297 köy yoluna ulaşılmazken, ekiplerin yolların açılması için çalışması sürüyor.

Bitlis’te 27 Ocak’ta başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı; araçlar ve evler kar altında kaldı. Meteoroloji yetkilileri, kar kalınlığının kent merkezinde 103 santimetreye ulaştığını, yüksek kesimlerde 1,5 metreyi geçtiğini söyledi. Kar yağışının ilerleyen günlerde de devam edeceği, soğuk ve rüzgarlı havanın özellikle gece saatlerinden itibaren etkili olacağı belirtilirken; Don, buzlanma ve çığ tehlikesine karşı uyarı yapıldı.

298 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, kar yağışı nedeniyle 297 köy yolunun ulaşıma kapatıldığını belirterek, kar yağışlı 10 şantiyede 80 işçi ve 60 iş makinesiyle çalışma yapıldığını söyledi.

Öte yandan Bitlis Belediyesi ekipleri mahalle ortasında çalışmalarını sürdürüyor. 55 iş makinesi ve 80 işçi ile çalışmalar yapılıyor. İş makineleriyle girilemeyen alanlarda ise belediye temizlik işçileri kürekle yolları temizlemek için çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu