Yaşam

AÇEV, İstanbul Maratonu’nda hedefini aşarak 546 çocuğa ulaştı

AÇEV, İstanbul Maratonu’nda #HerÇocuğaEşitFırsat diyerek
546 çocuğa ulaştı

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Okuyan Bir Gelecek Yüz Yüze Program uygulamaları ile 500 çocuğu daha buluşturmak için katıldığı İstanbul Maratonu’nda amacının üstüne çıkarak 546 çocuğa erişebilecek meblağda bağış topladı.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak gayesiyle 2016 yılında Okuyan Bir Gelecek projesini hayata geçiren Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda 500 çocuğu daha Okuyan Bir Gelecek Yüz Yüze Program uygulamaları ile buluşturmak için koştu.

#HerÇocuğaEşitFırsatiçin maratona katılarak, kurumsal ve ferdî olarak AÇEV’e takviye veren 272 koşucu, Adım Adım’ın Güzellik Peşinde Koş platformu üzerindenaçtıkları kampanyalar sayesinde 1813 bağışçıya ulaştı. İstanbul Maratonu’nda AÇEV faydasına koşan kurumlar ortasında Acıbadem Sigorta, B&T Design, Dinçer Lojistik, FibaRunners, Gamak, Generali Sigorta, Goodyear, Haribo, İş Yatırım, Kahve Dünyası, Kuzey Marmara Otoyolu, Mercedes, Mustela, NovaCore, Novotel Bosphorus İstanbul, Sabancı Holding ve Türkiye Sigorta yer aldı.

AÇEV Genel Müdürü Sanem Başyurt, maratona katılan destekçilere ve bağışçılara AÇEV ailesi ismine teşekkür ederek, “29 yıldır gereksinim sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik, düzgün ve sağlıklı bir erken çocukluk devri geçirilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması emeliyle erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanlarında programlar geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bu yıl, İstanbul Maratonu’nda koşucularımızla, her çocuğun erken yaşlardan itibaren eğitimde eşit fırsatlara erişebilmesi için bir ortaya gelmenin heyecanını paylaştık. Bir kere daha, bir ortaya geldiğimizde neler başarabileceğimizi görmenin memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

AÇEV, Okuyan Bir Gelecek projesiniçocukların lisan marifetlerini geliştirirken, onlara okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmek, ebeveynlere okumanın kıymeti konusunda farkındalık kazandırmak için yürütüyor. Projenin “Okuma Grupları”, “Aile Seminerleri” ve “Miniklerle Okuyoruz” atölyelerinden oluşan Yüz Yüze Program uygulamaları sayesinde bugüne dek 13.760 çocuğa ulaşıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu