Haber

Yılmaz Vural, Fenerbahçe teknik direktörü olmak istiyor

Türk futbolunun gündeminde Büyük Lig takımlarından Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağı sorusu var. Bu sezon bekleneni veremeyen sarı lacivertliler, teknik direktör Jorge Jesus ile yollarını ayırdı.

Adana Demirspor teknik direktörü Vincenzo Montella’nın takımın başına geçeceği iddia edilse de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktörün yerel ve tanınmış bir isim olacağını söyledi. Bu açıklamanın ardından gözler Aykut Kocaman, Sergen Yalçın, İsmail Kartal ve Volkan Demirel’e çevrildi.

Süper Lig’in tecrübeli isimlerinden Yılmaz Vural, bugün Fenerbahçe teknik direktörü pozisyonuna talip olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe’de çalışmak istediğini birçok kez dile getiren Vural, Spor Arena’dan Muhammet Duman ile konuştu.

VURAL: UNUTMUYORUZ

Mahalleli hocanın kararının doğru olduğunu belirten Vural, “Bu işte uzmanlıktan çok insan ilişkileri önemlidir. Başkan Ali Koç da bunun farkında, o yüzden ‘cemaati çok iyi tanıyan birini getirin’ diyor. tribün sosyolojisi gibi bir şeydir.”

Fenerbahçe taraftarının ne istediğine dikkat çeken Vural, “Bu işin hem sosyolojik boyutunu hem de Fenerbahçe taraftarının ne istediğini bildiğim için, uzmanlığımla her zaman bu göreve talip oldum. Böyle bir görev verilse kimseyi mahcup etmeyiz. bize.”

Türkiye Ligi’nde Şenol Güneş’ten sonra en çok resmi maç yöneten ikinci teknik direktör olduğunu ifade eden Vural, Avrupai bir eğitim, kültür ve yabancı dile sahip olduğunu da hatırlattı. Türkiye’de 30 farklı görevde çalıştığını belirten Vural, “Bu işi iyi yapabileceğimi düşünüyorum. Türkiye’de başarı 16 yıldır sevmedikleri Türkçe hocalarla geldi.”

‘Tabii biraz kırıldım’

Halkın kendisini çok sevdiğini ve vizyon sahibi olduğunu belirten Vural, şunları söyledi:

“En azından bir vizyonumuz var. Bizim yaptığımızı dünyada kimse yapmıyor. 30 farklı takım çalıştırdım. Bunlar mahalle takımı değil, Türkiye Ligi takımlarıydı. Dolayısıyla adayız ama takım oluyoruz.” Türkiye’de teklif veren biraz beyhude bir uğraş neden dur dur isterler mantığı bu. İnsanlar bizi sıcak bir şekilde karşılıyor. Çok çalıştık, biraz kırıldım, normal. İnsan mesleğinde zirveye çıkmak için emek verir. Ben bu hayalimden hiç vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim. Böylesine geniş bir topluluğun keyifli hale gelmesine vesile olmak mutluluk verici. Böylesine değerli görevlere geldiğimizde belli bir lobicilik yapılmalı. Bunu biz yapmadık, yapmayı da düşünmedik. İnsanlar bir işi yaparken bakıp görsün istedik. Ne yazık ki Türkiye’de bu yeterli değil. İnsanlar bir işi yeterince iyi yaptıkları için bir yere getirilmiyorlar. Demek ki başka şeylere ihtiyaç var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu