Ekonomi

Ödeme sektöründe faaliyet gösteren altcoin projesi büyük bir duyuruya hazırlanıyor

Investing.com – Kripto endüstrisinde ödeme alanında faaliyet gösteren ve bu alanda lider Blockchain şirketi DalgalanmaStellar’ın en büyük rakibi geçen hafta X üzerinde çığır açıcı bir gelişmeye günler kaldığını açıklamıştı.

Bu duyuru XLM’ye olan talebi hızla artırdı ve kripto para geçen hafta piyasadan olumlu bir çıkış yaparak %12 artışla 0,13 dolar bandına ulaştı. 7 Eylül’de yapılan bilgisiz ama heyecan verici duyuru, Stellar’ın 5 gün içinde gerçek dünyaya geçeceğini duyurdu. Bu açıklamaya göre grubun, oyunun kurallarını değiştirecek gelişme olarak nitelendirdiği gelişmenin ayrıntılarını yarına kadar sunması bekleniyor.

Ancak Stellar’ın ileriye doğru emin adımlarla ilerlediği görülüyor. Uluslararası ödemeleri daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirme vizyonuna sahip Stellar’ın en tanınmış büyük işbirlikçilerinin ortasında ABD Doları İhraççı Circle’ın yanı sıra uluslararası fon transfer şirketi MoneyGram da var. MoneyGram’ın geçtiğimiz yıllarda Ripple ile değerli bir ortaklığı vardı ancak SEC’in Ripple’a dava açmasının ardından şirket anlaşmadan çekilerek rotasını Stellar’a çevirdi. Geçen ay Stellar Para gramAzınlık hissesini alarak fon transferi şirketiyle bağlarını düzgün bir şekilde güçlendirdi.

Stellar’ın büyük duyurusu şu sıralar heyecanla beklenirken, piyasada konuyla ilgili pek çok spekülasyon var. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı, yakın zamanda sosyal medya platformu X için kripto ödeme lisansının satın alınmasıdır. Elon Musk‘nin XLM’yi X’e entegre edebileceği yönünde söylentiler var. Ancak bu bahiste her iki taraftan da yeterli ipucu gelmeyince XLM yatırımcıları yarına kadar yapılması beklenen duyuruyu heyecanla beklemeye devam ediyor.

Stellar’ın yapacağı duyurunun büyüklüğüne göre XLM, olumsuz görünüme sahip kripto para piyasalarından olumlu ayrışarak hızla yükselişe geçebilir. Ancak duyurunun gecikmesi veya beklentileri karşılamaması kripto paralarda satışların hızlanmasına neden olabilir.

XLM’deki son durum

Yıldız (XLM) şu anda 3,53 milyar dolarlık piyasa değeriyle 19. sırada yer alıyor. Haftaya %3,5’lik bir gerilemeyle başlayan kripto para, geçtiğimiz hafta 5 haftalık düşüş serisinin ardından %12 artış göstererek 0,1348 dolara kadar çıktı. Bugün bir miktar kar satışı gören XLM’nin %3,5 düşüşle 0,126 dolardan el değiştirdiği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu