Haber

FETÖ’nün ‘ev ablası’ olduğu iddia edilen sanık hakkında Adana’da dava açıldı

Adana’da, FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen sanık hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Başsavcılık tarafından hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan YE hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen YE hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep eden hazırlanan iddianame, 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık GG’nin sözlerine yer verildi.

Sanık YE ile örgütle ilgili evde sohbet toplantılarına katıldıklarını belirten tanık, “YE ile FETÖ’ye bağlı bir evde kalıyorduk. Bu evde örgüt elebaşına ait kitaplar okunuyordu. YE, örgütte ‘ev ablası’ olarak görev yaptı. Ayrıca örgütsel faaliyetlerinde farklı kod isimler kullandı. “Kaldığımız örgüt evinin ihtiyaçları için bizden para topluyordu.” ifadelerini kullandı.

İddianamede, FETÖ’ye ait evlerde kaldığı söylenen YE’nin örgüt üyeliği iddiasıyla haklarında dava açılan kişilerle temas halinde olduğunun belirlendiği bilgisine de yer verildi.

İddianamede, sanığın “özel imamların” talimatıyla hareket ettiği, üniversiteden mezun olduktan sonra örgüt yurduna davet ettiği öğrencileri takip ettiği, il dışında örgüte üye olan ve terör eylemlerine katılan öğrencileri takip ettiği belirtildi. Ev ablası olarak FETÖ bünyesinde örgütsel görüşmelerde bulunan ve örgütsel faaliyetlerde bulunan YE’nin “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Sanık YE, iddianamedeki ifadesinde kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu