Haber

Evinde kedi ve köpek ölü bulundu; ‘Bir kısmını gömdüm, bir kısmını poşetleyip balkona koydum’ dedi.

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde evinde çok sayıda çürük köpek ve kedi ölüsü bulunması üzerine gözaltına alınan Hikmet Akarca (74) isimli kadın, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. 3 hafta süreyle adliyede gözlem altına alınacağı, savcılıkta ortaya çıktı. Akarca, “Ölen hayvanların bir kısmını evimin bahçesine gömdüm. Gömemeyeceğim hayvanları poşetleyip evimin en üst katının balkonuna koydum” dedi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine, geçen hafta Cumartesi günü Armutalan Mahallesi’nde ikamet eden Hikmet Akarca’nın konutunda çok sayıda ölü hayvan bulunduğu yönünde ihbar geldi. Polis ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine zanlının evine gitti. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda konutta yapılan aramada 20’den fazla çürümüş kedi ve köpek ölüsü bulundu. Kurtarılan 27 köpek ve 10 kedi Marmaris Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü. Belediye ekiplerince evin bahçesinde yürütülen temizlik çalışmasında 12 ton çöp toplandı. Akarca’nın tedavisinin ardından evdeki temizliğin yapılacağı öğrenildi.

Psikiyatrist raporuna göre akıl sağlığı yönünden müşahede altında olduğu belirlenen zanlı adliyeye sevk edildi. Akarca, görevden alındığı nöbetçi hakim tarafından 3 hafta gözlemlenmek üzere Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Koruma amacıyla tüm hayvanlarla ilgileniyorum. Bu hayvanların hepsi sokağa terk edilmiş durumda. Bu hayvanların birçoğu yaşlı oldukları için hastalandı ve öldü. Ölü hayvanların bir kısmını evimin bahçesine gömdüm. Gömemediğim hayvanları poşetleyip evimin en üst katının balkonuna koydum. Onları buraya koymamın nedeni, yaşımın prestijinden dolayı onları kendim gömemem. Belediye ekiplerine bilgi verdim gelip almalarını bekliyordum” dedi.

Akarca, evde bulunan canlı ve ölü tüm hayvanların veteriner kontrolünden geçtiğini, hayvanların beslenmesine özen gösterdiğini, olayda herhangi bir suç kastının bulunmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu