Haber

Alev Alatlı için cenaze töreni düzenlendi

Çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybeden yazar Alev Alatlı için cenaze töreni düzenlendi. Eyüp Sultan Camii’nde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Cenaze namazını Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez kıldırdı.

Cenaze töreninde Alatlı’nın ailesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Enerji Bakanı ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Davut Gül, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Orhan Gencebay gibi isimler yer aldı.

‘KARDEŞLERİN KARDEŞLERİNE VEDA DİLİYORUZ’

Cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardeşlerin ablasını gerçekten ebediyete uğurluyoruz. Konuşmalarında hep şunu söylerdi. ‘Annem, kız kardeşim’. Hep bunları söylerdi. Öyle vardı ki. güzelliği.. Tabii ki Cumhurbaşkanlığı ödüllerimizden birini de aldı. O bizim ablamız, yol arkadaşımız bir hanımefendiydi. Hocamın da belirttiği gibi o kadar güzel vasıflara sahip bir abla ve anneydi ki Allah ona nasip etsin. mekan cennettir. İnşallah bizi cennette bir araya getirir. Tüm ailesine başsağlığı dilerim. Dilediğimiz gibi toprak anamız sonsuzluğa uğurlanıyor. Bize hep gerçek toprak ana olduğumuzu anlatırdı. Allah yardımcınız olsun Eyüp Sultan Hazretleri’nin bir an önce bu kabirde bulunması, inşallah bu dünyada onunla çok daha fazla birlikte olmamıza vesile olacaktır. Biz buradayız, gidiyoruz ve elbette Allah bizi ahirette, özellikle de buluştursun. Alev annemiz ve sonsuzluğa uğurladığımız ablamızla birlikte. “Öğretmenim aslında en güzel sözü söyledi” dedi.

Yazar Alatlı’nın cenazesi Mihrişah Valide Sultan Mezarlığı’na defnedildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu