Haber

Ukrayna Büyükelçiliği: “Bu tür provokatif yayınlar, Türk ve Ukrayna halklarını birbirine düşürmek için Ukraynalıları itibarsızlaştırmaya yöneliktir…

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, sosyal medyadaki yayınlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Son haftalarda genel bilgiler içeren bu tür provokatif yayınların sistemli bir şekilde yayınlanması düşünüldüğünde, Türk ve Ukraynalıları birbirine düşürmek için Ukraynalıları itibarsızlaştırmaya yönelik olabilir. halklar.”

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Son dönemde internette, Türkiye’de yaşayan Ukraynalılara gölge düşüren, aynı konuda çeşitli ‘hikayeler’ anlatan yayınlar çıkmaya başladı. Bu yayınların başlıca kaynakları şunlardır: genellikle sosyal ağlarda özel olarak oluşturulmuş hesaplar ve bazı kişiler tarafından toplanarak sosyal medyada yayınlanmaktadır.Aynı zamanda bu ‘hikayeler’, gerçeklikleri hakkında şüphe uyandıran somut kanıtlar içermemektedir.Her halükarda Ukrayna tarafı bu tür eylemleri bulmaktadır. okulda İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle ilgili ‘Ukraynalı’ olduğu iddia edilen şikayetler kabul edilemez.Aksine, Türkiye’ Türkiye’de yaşayan Ukraynalıların büyük çoğunluğunun yasalara saygılı, arkadaş canlısı ve hoşgörülü olduğunu ve kurallara saygı duyduğunu vurgulamak isteriz. , Türkiye Cumhuriyeti’nin gelenek ve görenekleri.

Açıklamada, “Son haftalarda genel bilgiler içeren bu tür provokatif yayınların sistematik olarak yayınlanması dikkate alındığında, Türk ve Ukrayna halklarını birbirine düşürmek için Ukraynalıları itibarsızlaştırmaya yönelik olabilir” denildi. Ukraynalıları Ruslarla özdeşleştiren bazı ifadelerin de altını çizmek isteriz. Yurtdışına giden Ukraynalıların büyük çoğunluğu, şimdi kocaları ve oğulları Rus emperyalizmine karşı Ukrayna’yı savunan kadınlar, çocuklar ve yaşlılar. Bu savaşı başlatan ve makul bir karşılık alan Ruslar şimdi seferberlikten kaçmaya çalışıyor. O çalışırken Rusya’dan kaçıyor ve ‘Rus dünyasını’ diğer halklara dayatıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu