Haber

Tokat Belediye Meclis Üyeleri Gölbaşı’nı ziyaret etti

Tokat Kent Konseyi üyeleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesini ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun başkanlığında Mart ayında yapılan olağan meclis toplantısında “Kardeş Şehir” kararının oybirliğiyle alındığı Gölbaşı ilçesinde, Ortaya çıkan meclis üyeleri ilçede incelemelerde bulunarak depremzedeler ve çalışanlarını ziyaret etti. ziyaret.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu depremin yaralarını sarmak adına Tokat’ımızla Gölbaşımız arasında bir gönül köprüsü kuruldu. Tokat tüm kurumlarıyla Gölbaşı için seferber oldu. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremzedelerimizle kenetlenmiş iki el gibi olduk.Her zaman birlik ve beraberlik duygusuyla yanlarında hareket ettiğimiz kıymetli meclis üyesi arkadaşlarımız bugün de Gölbaşı’nda depremzedelerimizi ziyaret ettiler.Tokat’ın vatanseverliği ve yardımlaşma fazileti diğerleri burada harika, her zamanki gibi. Duygularla olur.” ifadeleri kullandı.

İlçede bazı esnafların işyerlerini açmaya başladığını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

“Yıkımın ardından hayatın normale dönmesine zemin hazırlamak için buradayız. Gölbaşı ile bağlarımız, ilçe yeniden yapılanıp canlandıktan sonra da devam edecek. Aldığımız kardeş şehir kararının ardından Belediye Meclisi üyelerimizin gerçekleştirdiği ziyaretler, Tokatlı hemşehrilerimizin kurduğu bağın ileri aşamaya taşınmasına yardımcı oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu