Ekonomi

SunExpress yardım için Türkiye ile Almanya arasında bir Hava Köprüsü kurdu

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi SunExpress, deprem bölgesine yaptığı yardımların devamını sağlamak amacıyla Almanya ile Türkiye arasında hava köprüsü oluşturduğunu duyurdu.

SunExpress, DPD, FIEGE, time:matters, CB Customs Broker GmbH ve Lufthansa Cargo işbirliğiyle Almanya’dan Türkiye’ye kişisel bağışların sistematik olarak ulaştırılmasını sağlayacak. Bağışlanan ihtiyaç malzemelerinin taşınması için Frankfurt’tan Almanya’ya özel kargo seferleri gerçekleştirecek olan SunExpress liderliğindeki girişim kapsamında, deprem bölgesine bin tondan fazla yardım malzemesinin taşınması bekleniyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “Tahliye uçuşları, bölgeye yardım ekiplerinin ulaştırılması ve yurt dışına yapılan yardımlar için ilk günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç devam ettiği sürece Türkiye ve Almanya’dan yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.” ve bölgeden tahliye uçuşları gerçekleştirmek” dedi.

İşbirliği kapsamında; Deprem bölgesine yapılan bireysel bağışlar, Almanya’daki 7.500 DPD mağazasına ulaştırılabiliyor. Bağışların lojistik koordinasyonu, FIEGE Group’un lojistik merkezleri ve zaman: meseleler aracılığıyla sağlanacaktır. Haftada birkaç kez düzenlenecek özel seferlerle Frankfurt’tan Antalya’ya SunExpress ve Lufthansa Kargo ile getirilecek bağışlar, AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu