Haber

Söz ve Seda Akay Cilt 1 Albümünün Hazırlıkları Tamamlandı

Hazırlıkları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan albümün ilk şarkısı “Söz ve Seda Akay Vol 1” anlamlı bir projeyle geliyor.

Bu çalışma kapsamında yıllar geçmesine rağmen hala hit olan unutulmaz şarkı “Deli Mavi” farklı bir aranjman ve yorumla bir kez daha hayat buldu.

Sevgiyi anlamlı sözleriyle anlatan müzik, şimdi de Seda Akay’ın önderliğinde Türk milletinin en büyük ve özel aşkı Mustafa Kemal Atatürk için hazırlandı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf edilen single, coşkuyu ve gururu aynı anda yaşatacak. Modülün sözleri müzik dünyasına birçok değerli eser kazandıran duayen isim Seda Akay’a, bu single’ın bestesi ise ünlü müzisyen Ozan Çolakoğlu’na ait. Bu single’ın düzenlemesi Baran Etik, miksajı ve mastering’i Candar Köker, süpervizörlüğünü ise Alpay Aydın üstlendi.

Bu güzel proje için; “Deli Mavi” Yeşim Salkım, Yaşar, Zerrin Özer, Hazal, Cenk Eren, Özge Özder, Sinan Güleryüz, Büşra Pekin gibi seçkin sanatçılar tarafından seslendirildi.

Şarkıya birçok yönden katkıda bulunan Baran Etik, müzik videosunun da yönetmen koltuğuna oturdu. Hepimizin Cumhuriyet ruhunu kare kare yansıtan klip izleyenleri duygulandıracak.

Beykoz Doğa Koleji korosunun da yer aldığı bu özel çalışma, tüm Türkiye’ye 100. yıl hediyesidir.

YouTube resim oynatıcısı” width=”560″>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu