Haber

Selahattin Baki’den Erden Timur yanıtı

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Antalya kampında basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı.

Futbolun sahada adil bir formda kalması halinde her türlü çabaya hazır olduklarını belirten Baki, dünya çapında bir teknik direktörleri olduğunu ve güçlü bir oyun sergilediklerini söyledi.

“Yöneticiler mantıklı olmalı”

Galatasaray Teknik Direktörü Erden Timur “Ligi bitiremeyiz”Baki’ye bu açıklaması sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“‘Ligi bitirmeyeceğiz’ diye olay başladı. 15-20 gün sonra ‘Şov yapın’ ile Dünya Kupası arasına girdik. Bunlar çok ağır sözler. Bırakın rekabeti millet bu iş başında. seviyede daha dikkatli konuşmak gerekiyor.’Katil olay yerine ilk varandır’ ‘Savaş gelirse zevk de gelir’ denir.

Yöneticilerin aklı başında olması gerekir. “Fenerbahçe ne zaman şampiyonluk çemberine girse kimse uğradığı haksızlıklardan bahsetmiyor. Çok geç olduktan sonra yarıştan koparsak, birkaç yorumcu çıkıp az da olsa gerçekleri dile getirebilir. Demek istediğim; Bugün rakiplerimizin adalet çığlıkları aslında “Fenerbahçe’nin yaşatmasını istedikleri haksızlık feryadı”dır.


“Bunların normal cümleler olduğunu düşünmüyorum”

Selahattin Baki, Fenerbahçe’nin yıllardır adalet istediğini hatırlatarak, “Gösteri devam ederken merak ediyoruz bu dizi futbol gösterisi mi yoksa adaletsizlik gösterisi mi?

Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nu dikkatli olmaya davet ediyoruz. Özellikle adalet hezeyanlarının arkasında, doğru ve yanlış çıkmayan kartların, kötü performansta istikrarı olan hakemlerin kısacası her şeyin farkındayız. Yıllardır tek istediğimiz adalet. Bu bahiste her dönem başında davetiye yaparız. Biz yıllarca bunun sözcüsüyken yanımızda olmayanlar bu dönemde bu kavramın arkasına sığındı.dedi.

“Ancak ligi bitiremeyeceğiz cümlesini kimse unutmasın”

Baki, Erden Timur ile Mehmet Büyükekşi’nin görüşmesi ve verdiği fotoğraf üzerine, “Erden Timur’un açıklamalarını eminim TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tasvip etmemiştir ama sonuçta her kulübün menajeri ile ilişkisi olması gerekir. Ne konuştukları da önemli. Erden Timur muhtemelen ‘biz’ demedi. ligi bitiremez’ ziyaretinde.Beni pek rahatsız etmiyor açıkçası.Komplo teorilerine inanmam.Büyükekşi Bey iyi gitmeye çalışıyor, Sıfır siyasette ve denkte olmaya çalışıyor. herkese mesafe.

Ancak ligi bitiremeyeceğiz cümlesini de kimse unutmasın. Bu ‘gösteri devam edecek’ açıklamasını da sorguluyoruz. Bu şov sahadaki bir futbol şovuysa kollarımızı açıp bekleriz. Zor iş için hazırız. Aynı şekilde tarafsız futbol kamuoyu da sahada hangi grubun performans gösterdiğini takdir ediyor. Haksızlık gösterisiyse takip ediyoruz, buradayız.”ifadeleri kullandı.

“Bir defans aldığımızdan emin olmak gibi bir gündemimiz yok”

Selahattin Baki, transferde Fenerbahçe ile adı anılan Adana Demirspor futbolcusu Samet Akaydın ile görüşmelerinin olmadığını belirtti.

Baki, Samet’le ilgili haberin Adana Demirspor yönetimi ile iyi ilişkiler nedeniyle çıktığını belirtti. “Şu anda transfer için 12 Ocak’a kadar süre var. Bu, transferleri son dakikaya bırakacağımız anlamına gelmiyor. Samet Akaydın ile ilgili haberler hem Adana Demirspor ile olan iyi ilişkiler nedeniyle hem de Türkiye’de olduğu için gündeme geldi. Savunmadaki iki oyuncumuzun sakatlığı.

Yaralıların durumu belirlenecek. Nazım ve Peres’i bekliyoruz. Kesinlikle bir savunma oyuncusu almak gibi bir gündemimiz yok.”değerlendirmesini yaptı.

“Türkiye’den gerçekten bir oyuncu almak istiyorsak o oyuncu Fenerbahçe forması giyer”

Baki, Beşiktaş’ın sezon başında kadrosuna kattığı Tayyip Talha’nın transferinden de bahsetti. “Kamuoyunda Beşiktaş’ın bizden oyuncuyu aldığı gündem oluşturuldu. Biletini bile aldık. ‘Adana Demirspor’a bonservis vermeyeceğiz’ dedik.

Türkiye’den gerçekten bir oyuncu almak istiyorsak o oyuncu Fenerbahçe forması giyer. Bunu defalarca kanıtladık. Porto ile Kim Min-Jae ve Lincoln Henrique için çok çalıştık ve onları da aldık.”forma yorum yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu