Ekonomi

Otokoç Otomotiv 95’inci yılında 4 yıldızla parlıyor

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin lider mobilite şirketi Otokoç Otomotiv, çevik dönüşüm sürecini hızlı ve başarılı adımlarla ilerletmeye devam ediyor. Otokoç Otomotiv, geçtiğimiz günlerde küresel ölçekte şirketlerin çeviklik düzeyini değerlendiren kuruluş olan Business Agility Institute tarafından yapılan değerlendirmede “4 Yıldızlı Çevik Organizasyon” sertifikasına layık görüldü.

İKİ YILDA BEŞ YILLIK PERFORMANS

Şirket, her yıl gerçekleştirilen İş Çevikliği Değerlendirmesi kapsamında geçen yılın sonuçlarına göre geliştirdiği kültür odaklı aksiyonlarla bu yıl önemli bir yükseliş elde etti. 1.800’e yakın çevik organizasyonun katıldığı değerlendirmede “4 Yıldızlı Çevik Organizasyon” sertifikası aldı. Business Agility Institute tarafından yapılan değerlendirmelere göre birçok organizasyonun 5 yılı aşkın sürede, yaklaşık 2 yıllık bir sürede ulaştığı noktaya ulaştı. Kuruluşların yüzde 60’ından fazlası sertifikasyon için gereken standartları karşılayamıyor ve 0 yıldızda kalıyor.

Otokoç Otomotiv Başkanı İnan Ekici, konuya ilişkin görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Birlikte elde ettiğimiz bu başarı, Otokoç Otomotiv’in en önemli kültürel değerleri olarak öne çıkan samimiyet, şeffaflık, iş birliği, yenilikçilik ve yenilikçiliğin sayesindedir. 95 yıldır sektöründe öncü olan bir firmayız.” Ne kadar “gelişmenin” içselleştirildiğinin en somut örneklerinden biri. Çevik bir organizasyon olarak aynı zamanda özveri ve sıkı çalışmamızın da değerli bir göstergesidir. Kendimizi sıklıkla şeffaflıkla değerlendirdiğimiz işbirliği yolculuğumuzun meyvelerini toplamaya başladık. 2021 yılında samimiyetle başladığımız ve “rol yapmayacağız” dediğimiz çevik dönüşüm yolculuğumuzda şirketimiz sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı çevik kuruluşlarından biri oldu. Çevik olgunluğumuz, global ölçekte ölçüm yapan BAI (Business Agility Institute) tarafından 4 yıldızla taçlandırıldı. Yenilik ve gelişime olan tutkumuzla; Tüm gücümüzle ve ilk günkü heyecanımızla çalışma arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer katmaya devam ediyoruz. Bu bir yolculuk ve daha iyi bir Otokoç Otomotiv hayaliyle öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Çevik dönüşümü, sürdürmek istediğimiz kültüre hayat veren etkili bir yöntem olarak görüyoruz. Organizasyona yeni yetkinlikler kazandırmanın önemine inanıyoruz. Şirketimize özel tasarlanmış gelişim programlarıyla çalışma arkadaşlarımızı destekliyoruz. 2024 yılı sonuna kadar tüm şirketimizi çevik hale getirmeyi hedefliyoruz. Hangi metodolojiyle çalışırsak çalışalım, bizim için değerli olan ortak bir kültür oluşturmak ve sürdürmek. “BAI’nin çalışmalarını kültür ve davranışsal yaklaşımı dikkate alarak hazırlaması nedeniyle sonuçlarına büyük önem veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu