Yaşam

Mutfağınızın bu bölgelerinde beyaz sirke kullanmayın! çok zarar veriyor…

Beyaz sirkenin faydaları saymakla bitmez. Kanseri önleyen ve siğillerin tedavisinde kullanılan beyaz sirke güneş lekelerini de yok eder.

Yaraların hızla iyileşmesini sağlayan beyaz sirke, saç derisinde ortaya çıkan ve herkesin korkulu rüyası olan kepek sorununu da tamamen çözmektedir.

Vücut ve cilt için faydalı olan beyaz sirke, bazı ev eşyalarının temizliğinde de başrol oynuyor.

Yüzey temizliğinde kullanılan ve ortamdaki kötü enerjiyi emen beyaz sirkeyi mutfakta kullanırken dikkatli olmalısınız.

Beyaz sirke bazı eşyaları temizlemek yerine israf edebilir ve en sevdiğiniz eşyalara veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

Paslanmaz çelik, mumlu ahşap üzerinde kullanırken dikkatli olun!

bir. Paslanmaz çelik, kauçuk ve mumlu ahşap gibi bazı metaller Aşındırıcı beyaz sirke de renklerini kaybetmelerine neden olabilir.

2 . Bulaşık makinesini beyaz sirke ile temizlemeniz de önerilmez. Beyaz sirkenin aşındırıcılığı paslanmaz çeliği aşındırabilir.

3. Ayrıca mat ve renksiz görünmesine neden olabilir. Ayrıca zamanla lastik contaları aşındırabilir ve sızıntılara neden olabilir.

4. Mutfakta kullandığınız bıçakları sirke ile yıkamak da israfa neden olabilir. Mutfaklarınız sıkıcı hale gelebilir. Mutfakta kullandığınız bıçakları ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

5. Yine mutfak parkelerini sirke ile temizlemek oldukça sakıncalıdır. Sirkenin asidik yapısı nedeniyle gerçek ahşap yüzeylerde renk atmasına veya lekelenmeye neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu