Teknoloji

İddia: Dynamic Island Mac ve iPad’lere Geliyor!

Apple’ın geçen yıl tanıttığı iPhone 14 serisinin Pro modelleri ile birlikte ” Dinamik Ada adında yepyeni bir özellik getirdi. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan bu özellik, bildirimlerden müzik kontrollerine kadar birçok kullanışlı fonksiyona sahip olmanın yanı sıra iPhone’lara yepyeni bir kimlik kazandırdı.

Şimdi ise iPhone 15 serisinde görmeye devam edeceğimiz Dynamic Island hakkında bazı değerli tezler ortaya atıldı. Bu argümanlara göre Apple, özelliği gelecekte planlıyor. iPad ve Mac dahilBirden fazla cihaza getirmek istiyorum.

İddiaya göre Dynamic Island, tvOS ve watchOS dışındaki tüm işletim sistemlerine gelecek.

“@analyst941” adlı bir Twitter kullanıcısının argümanı, Apple’ın tvOS ve watchOS dışında Dynamic Island’ı tüm işletim sistemlerine getirmek istediğini söylüyor. ayrıca senin özelliğin İki veya üç yıl içinde Mac’e “yeni bir menü çubuğu”Sonuç olarak geleceği de tartışmaların ortasında.

Ayrıca gerçek bir Delik gerekmezve bazı cihazlar tamamen sanal olacak o ekler. Bu argüman zaten ortalıkta dolaşıyordu. Söylentilere göre FaceID için olmazsa olmazlar ekranın alt kısmına inecek ve “sanal Dinamik Ada”yı görebilecektik.

Elbette tüm bunlar şimdilik saf bir teze ve gelişigüzel bir resmi açıklamaya dayanmıyor. Doğruysa, Apple’ın bu çok işlevli özelliği birkaç yıl içinde birden fazla cihaza getirmesi mümkün olabilir. Özelliğin sevilmesi ve oldukça kullanışlı olması da bu iddiayı güçlendiriyor. Ne olacağını zamanla göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu