Haber

HÜDA PAR Yönetim Kurulu Başkanı Yapıcıoğlu Osmaniye’yi ziyaret etti

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen Osmaniye’de incelemelerde bulundu.

HÜDA PAR’dan yapılan açıklamaya göre Yapıcıoğlu, beraberindeki heyet ile depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere deprem bölgesini ziyaret ediyor.

Yapıcıoğlu, depremde yıkılan binaların ortasında partisinin Osmaniye İl Başkanlığı’nın bulunduğu binanın kentteki çadır kente yerleşen depremzedeleri ziyaret etmesi nedeniyle İl Başkanı Osman Aslan’a da geçmiş olsun diledi. dertlerini, sıkıntılarını dinlediler.

Yapıcıoğlu, Osmaniye’de depremzedelerin yaralarının büyük ölçüde sarıldığını belirterek, “Enkaz altındaki insanların kurtarılması, acil gıda ve barınma ihtiyaçları, ısınma ihtiyaçları için engelli bireyi olan ailelerin konteynerlere yerleştirilmesi gerekiyor. , ve giyim ihtiyaçları artık konuşulmuyor.Çevreyi dolaştık, “Ailelerimizden bazılarıyla görüştük. Bir an önce konteyner kentlere taşınma istekleri var, dile getiriyorlar. Ne zaman geçeceklerini soruyorlar. Konteynerlere taşınmada engelli ailelere öncelik tanınmalı.” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR olarak depremin ilk anından itibaren sahada olduklarını belirten Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

“İlk günlerde millet olarak yardım ettik, milli seferberlikte adeta milletçe yağdırdık. Bizi doğru bir imtihandan geçirdi, ben bu kanaatteyim. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. böyle afetlerle karşılaşmayacağız ama bu afet muhtemelen bir yandan kardeşliğimizi pekiştirdi, yurdun doğusunu, batısını, kuzeyini ve güneyini birbirine yaklaştırdı. .

Yardım koordine edilmeli ve zamana yayılmalıdır. Unutulmamalıdır ki; Başta çadırlarda yaşayanlar olmak üzere depremzedelerin değerli bir kısmı şu anda kendi yemeklerini pişiremiyor, hazır yemekler hazırlanıp kendilerine ulaştırılıyor veya gıda paketleri dağıtılıyor. Çünkü hazır yemek dağıtan birçok sivil toplum kuruluşu var. Bir kısmının stokları tükenme noktasına geldi, hatta bir kısmının tükendi. Bazen böyle ağır bir halde imdada yetişecek mağduriyetleri bir anda getirip sonra aniden kesebiliyor. Çünkü bu yardımlara ihtiyaç duyan birçok insan var. Tüm hayırseverlere şu çağrıyı yapmak istiyorum: Lütfen yardımlarınızı kademeli olarak, zamanında yayarak, modüller halinde gönderin ki ne bu besinler israf olmasın, ne de bu besinlere ihtiyacı olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gıdasız kalmasın. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu