Ekonomi

‘Geleceğini Yaratan Genç Kadınlar’ sertifika aldı

İZMİR (İGFA) –İşgücü potansiyelini artırmak ve nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikasında protez tırnak ve tırnak sanatı kursu alan 25 öğrenci düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Yenişehir Kurs Merkezi’nde düzenlenen törende İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Anıl Kaçar, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Koordinatörü Güvenç Küçüktok, İzmir Kuaförler Odası Manikürcüler ve Salon İşletmecileri Sezai Apaydın, büyükşehir bürokratları, kursiyerler . katıldı. Ne Eğitim Ne İstihdam (NEET) kapsamında “Geleceğini Yaratan Genç Kadınlar” projesine katılan kadınlar bir ayın sonunda sertifikalarını aldı.

“YÜZLERİNDEKİ GÜLÜMSEME BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra odalarımızla da bu yolda çalışarak gücümüze güç kattık. Sertifikalarını alan kadınların yüzlerindeki gülümseme bizleri çok mutlu etti. Tüm kursiyerlere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim. Size değer katabildiysek ne mutlu bize.”

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Koordinatörü Güvenç Küçüktok, 2022’de Geleceğini Kuran Genç Kadınlar projesini İzmir, Diyarbakır ve Adana’da başlattıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu