Ekonomi

GameStop üç seansta %25,7 arttı, ancak analistler ve modeller uyarıyor

Investing.com – GameStop Corp.(NYSE: GME) hisseleri Salı günü %10.91 artışla kapandı ve üst üste üçüncü seansta güçlü kazançlar kaydederek geçen Perşembe günkü %17.9’luk düşüşü tersine çevirdi.

Böylece hisse son 3 seansta %25,7 değer kazandı.

Hem gelir hem de hisse başına kazanç açısından hayal kırıklığı üç aylık sonuçlarlaAncak CEO Matt Furlong’un ayrılması ve görevi Ryan Cohen’in devralması hisselerde kayıplara yol açtı.

Ancak hisse fiyatı hemen ertesi gün güçlü bir toparlanmaya başladı. Dünkü sıçrama kısmen Cohen’in şirketteki hissesinin arttığının duyurulmasından kaynaklanıyordu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgelere göre Cohen, aktivist yatırım şirketi RC Ventures LLC aracılığıyla Teksas merkezli GameStop’ta ek 443.842 hisseyi hisse başına yaklaşık 22.25 ila 22.91 $ arasında bir fiyatla satın aldı.

GameStop’un Pazartesi günkü kapanış fiyatına göre değeri 10,8 milyon doların biraz altında olan bu hisseyle, Cohen’in şirketteki toplam hissesi daha önce %11,95’ten %12,10’a yükseldi.

Ancak son günlerde yaşanan yükseliş ve yönetim kurulu liderinin payındaki artış GameStop’u cazip bir yatırım yapmaya yetmiyor. Birincisi, şirketin işleri yapısal bir bozulma yaşıyor.

GameStop, oyunların dijitalleştirilmesinden ağır darbe alan bir iş olan video oyun mağazaları zinciridir; Birçok oyuncu, fiziksel kopyalarını almak için bir mağazaya gitmek yerine oyunlarını çevrimiçi indirmeyi tercih eder.

Ayrıca, profesyonel analistler önümüzdeki aylarda hisse fiyatının düşmesini bekliyorlar.

InvestingPro’dan alınan yukarıdaki resimde görülebileceği gibi, analistlerin GameStop hisseleri için Salı günkü kapanış fiyatının yarısından biraz fazla olan 13,10 $’lık ortalama fiyat hedefi var.

Ek olarak, InvestingPro’nun 10 tanınmış finansal modeli özetleyen Adil Fiyatı, hisse senedini mevcut fiyattan %32,4 daha düşük olan 18,23 $ olarak değerlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu