Haber

Eski TÜRGEV Başkanı’nın ‘evde büyü’ soruşturmasına Anayasal Suçlar Bürosu bakmış

Eski Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Lideri Ahmet Ergün ve şu anda evli olduğu ikinci eşiyle ilgili birinci eşinden olan oğlu Faruk Ergün’ün başvurusu üzerine “evde büyü yapıldığı, şifacı çağrıldığı ve Ahmet Ergün’e kullanması gereken ilaçlar verilmediği” savıyla 2019 yılında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Cumhuriyet’ten Rıfat Kırcı’nın haberine göre soruşturmayı ise İstanbul Anadolu Anayasal Sisteme Karşı İşlenen ve Örgütlü Cürümler Soruşturma Ofisi yürüttü. Soruşturma kapsamında 2019 yılının temmuz ayında Ahmet Ergün’ün sözüne başvuruldu.

‘HEPSİ KESİNLİKLE İFTİRA’

Mahkeme tutanağında Ahmet Ergün’ün tabirleri şu biçimde yer aldı: “Bana sormuş olduğunuz olayı anladım. Müşteki Faruk Ergün benim oğlum olur ama kendisi ile birkaç yıldan beri aramızdaki şahsi sebepler sonucu görüşmemekteyiz. Kendisine mali takviyemi kestiğim için hakkımda bu türlü bir şikâyete başvurmuştur. Hepsi mutlaka iftiradır. Eşim Sibel Ergün katiyen konuta büyücü, şifacı çağırmamaktadır. Kızım Rabia Gürel’in meskende büyücü olduğuna dair şahit olduğunu söylediği olay gerçek dışıdır. Eşim 2016 yılında kimi ufak unutkanlıklarım sebebiyle bana vasi olmak istemiştir. 27/05/2019 tarihli hastane raporunda hastaneden kaçtığımız tarafında beyan edilse de yalnızca yatış için mahkeme kararı gerektiğini ileri sürerek hastaneden ayrıldık. Mutlaka rapordan kaçma niyetimiz yoktur. Şu an ilgili bütün raporlar tamamlanmış, ilgili mahkemeye iletilmesi bekleniyordur. Şu an etkin olarak kullandığım rastgele bir ilaç yoktur. Söyleyeceklerim bunlardan ibarettir, bu olay sebebi ile kimseden şikâyetçi değilim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu