Haber

Dünyanın gözü burada olacak! Lionel Messi Türkiye’ye geliyor

Türkiye ve Arjantin milli takımlarının depremzedeler lehine Gaziantep’te maç yapması gündeme geldi. Yarışma onaylanırsa Arjantin’in dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi’nin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. NTV Spor daki habere göre; Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu Türkiye Delegasyonu (PARLATİNO) Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Ali Şahin, “Türkiye-Arjantin milli maçının, Türkiye’deki sıkıntıyı gidermek için oynanması planlanan Türkiye-Arjantin milli maçının 2019’da başlamasını bekliyoruz” dedi. Depremzedelerin çektikleri acılar, Arjantin-Türkiye ilişkilerine ve iki ülke halklarının yakınlaşmasına da çok önemli katkı sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

COBOS’A ÖNERİLEN MAÇ

Şahin, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Türk ve Arjantin milli takımlarının tarihte daha önce hiç maç oynamadığını belirterek, Arjantin’in eski Başkan Yardımcısı Julio Cobos’a yarın depremzedeler için Türkiye’de dostluk maçı teklif ettiğini sözlerine ekledi. Futbol Federasyonu ve SporBakanlığın bilgisi dahilinde Buenos Aires’teki Arjantin Büyükelçiliği aracılığıyla Arjantin Futbol Federasyonu’na maç teklifinin gönderildiğini kaydeden Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da bu doğrultuda Arjantin Spor Bakanlığı’na yazı yazacağını söyledi. .

“ARJANTİN BASINI DA BÜYÜK YER AYIRDI”

Şahin, “Sayın Julio Cobos Arjantin’e döndükten sonra Arjantin Spor Bakanı ile görüşerek teklifimizi iletti ve olumlu yanıt aldı. Arjantin basını da oynanması planlanan maça geniş yer verdi. Türkiye’de Gaziantep’te, depremzedelerin yararına.” açıklama yaptı.

MESSİ’DEN DEPREM MAĞDURLARINA DESTEK

Lionel Messi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk günlerinde Instagram hesabından depremzedelere dikkat çekti. Arjantinli futbolcu yaptığı paylaşımda, “Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı depremlerden etkilenen binlerce çocuk ve aileleri için çok üzücü günler yaşıyoruz. Kalbim onlarla birlikte. UNICEF çocukları korumak için bölgede çalışıyor. en başından beri. Yardımınız paha biçilmez.” Ayrıca Arjantinli yıldız, imzalı formayı Merih Demiral aracılığıyla bağışladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu