Teknoloji

Derslere Girmedi, ChatGPT ile Sınavdan Tam Not Aldı!

Bir üniversite öğrencisi bu dönemde neredeyse hiç derse girmediğini, birçok sınavdan sadece ChatGPt sayesinde yüksek puanlar aldığını sosyal medyada paylaştı. Detaylar haberde.

Geçtiğimiz haftalara ait sıra dışı hatırasını ünlü Reddit platformunda kullanıcılarla paylaşan bir üniversite öğrencisi, ChatGPt sayesinde değerli bir testten 94 puan aldığını iddia etti.

Kullanıcı adı “151N” olan bir üniversite öğrencisi, ChatGPT’de 12 hafta takip edilmesi gereken bir dersi 3-4 saatte çalıştığını ve sınavdan neredeyse tam not aldığını söyledi.

Akademisyen olarak ünlü yapay zeka aracını kullandığını belirten öğrenci, ders notlarını ChatGPT ile paylaştığını ve sohbet robotunun bu notları analiz ederek sınavda çıkabilecek soruları kendisine sunduğunu anlattı.

Sınavda birden fazla sorunun ChatGPT’nin öngördüğü konulardan geldiğini söyleyen isimsiz öğrenci, ünlü yapay zeka aracıyla çalışmanın doğru ve net sorular sorulduğunda özel ders almaktan farkı olmadığını belirtiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sınavlarınıza hazırlanırken ChatGPT’den yardım alıyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu