Ekonomi

Citi, Thoughtworks hisse hedefini düşürdü, 4. çeyrekteki zorlukları gerekçe gösterdi

Pazartesi günü Citi, küresel bir teknoloji danışmanlığı şirketi olan Thoughtworks Holding hisseleri (NASDAQ:TWKS) için fiyat hedefini revize ederek bir önceki 5,00 $’dan 2,75 $’a indirdi ve hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korudu. Ayarlama, Thoughtworks’ün 27 Şubat’ta açıklanan ve beklentilerin altında kalan 2023 mali yılı dördüncü çeyrek sonuçlarını takip ediyor.

Citi, beklentilerin altında kalan performansı zorlu makroekonomik ortama ve şirketin premium pazar konumlandırmasına bağlıyor ve her ikisinin de işletme üzerinde baskı yaratmaya devam ettiğini belirtiyor.

Thoughtworks, maliyet düşürücü tedbirler uygulayarak ve daha düşük maliyetli teslimat seçeneklerini genişleterek bu zorlukları hafifletmek için aktif olarak çalışıyor. Ancak bu önemli yapısal değişiklikler, 2023’ün dördüncü çeyreğinde şirketin teslimat kabiliyetleri üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Citi, teslimatla ilgili sorunların, özellikle dijital uygulama yönetimi ve dış kaynak kullanımı pazarı henüz yeterince yaygınlaşmadığı için, daha düşük fiyatlandırmanın etkilerinin ortaya çıkması için geçecek süreden daha hızlı bir şekilde çözülebileceğine inanıyor.

Firma ayrıca yılın ikinci yarısında sektörün genelinde güçlü bir toparlanma yaşanacağına dair şüphelerini de dile getirdi. Beklentilerin düşmesine rağmen Citi, Thoughtworks’e yönelik potansiyel devralma ilgisinin bu düşük fiyat seviyelerinde hisse senedi için bir miktar destek sağlayabileceğini belirtti. Nötr notu, Citi’nin şirketin hisseleri üzerinde temkinli bir duruş sergilediğini ve hisse senedinin performansını etkileyebilecek başka gelişmeler beklediğini gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu