Haber

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı Tepkiyle Karşılandı

CHP’nin Karaburun Belediyesi Başkan Adayı olarak gösterilen Nurşen Balcı, Karaburun ziyaretinde partililerden tepki gördü. Partililer, Balcı’yı ‘kırmızı kart’ ve ‘ithal aday istemiyoruz’ yazılı pankartlarla karşıladı.

CHP’nin İzmir’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri için adayları belirlemesinin ardından Karaburun ilçesinde Nurşen Balcı aday gösterildi. Balcı, adaylığının ardından CHP Belediye Başkanı Adayı olduğu Karaburun’a gelerek, CHP Karaburun İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İddiaya göre Balcı, CHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı üyeleriyle birlikte geldiği CHP Karaburun İlçe Teşkilatı’na girmek için partililerin beklediği ana giriş kapısı yerine bir kafeden geçti. Orada partililerin tepkisini çeken Balcı’ya, ‘kırmızı kart’ ve ‘ithal aday istemiyoruz’ yazılı pankartlar gösterildi.

“Adaylarımız da rahatsız olmasın”

Karabunlular, Karaburun Kaymakamlığı çevresinde toplanarak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP yöneticilerinin parti bayrağını Yarımada’da dalgalandırma kararının Karaburun halkının kabul edebileceği bir karar olması gerektiğini vurguladı. CHP’nin ilçe halkını ve teşkilatını göz ardı etmesinin kabul edilemeyeceğini, bu tercihle birlikte 2004 yılında sağ siyasi tercihin yerini alan ve o tarihten bu yana dalgalanan CHP bayrağının dalgalanacağı uyarısında da bulundular. siyasi görevinden uzaklaştırıldı. Partililer de CHP Genel Merkezi’ne mesaj göndererek, “Karaburun’dan dosya alan adaylar arasından seçim yapılmalı. Başarılı Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan gibi diğer adaylarımız da alınmamalı. bunu yapmak doğru.”

“Seçimi kazanma şansımız yok”

Eski Belediye Başkanı Serdar Yasa, “Karaburun her zaman kazandı. Ancak Börklüce döneminden bu yana haksızlıklara karşı çıktı. Karaburun haklıdır, haksızdır.” Yarımadanın en küçük ilçesi olduklarını vurgulayan CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, Karaburun halkının tanımadığı birine oy vermemeyi tercih ettiğini söyledi. Subaşı, “Ben de ithal cumhurbaşkanı adayı istemiyorum. Seçimi kazanma şansımız yok. Halkımız birbirini tanımadan oy vermiyor. Bu konuda sıkıntımız var. Büyük bir şansımız yok. Mesela Buca’da insanlar partisine oy veriyor, bizde böyle bir durum yok.”

“CHP kazanacak”

CHP Karaburun Belediye Başkanı Adayı Nurşen Balcı ise ilçe ziyaretinde gelen tepkilerin duygusal olduğunu belirterek, “Bence CHP’den asla vazgeçmeyecekler. CHP kazanacak, biz kazanacağız.”

Daha sonra ilçe yönetim kurulu üyeleriyle yapılan 1 saatlik basına kapalı toplantının ardından aracına binerek kentten ayrılan Balcı, ‘ithal aday istemiyoruz’ pankartları ve ‘istifa’ sloganlarıyla Karşıyaka’ya uğurlandı. ‘. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu