Haber

Bursa Gürsu’da doğal gazsız sokak kalmadı

BURSA (İGFA) – Gürsu Belediyesi ve Bursagaz iş birliğinde, iki ay evvel başlatılan çalışmalar tamamlanarak, Gürsu’nun Yenidoğan Mahallesi’nin doğalgaz bulunmayan sokakları da doğalgaza kavuşturuldu.

Gürsu Belediye Lideri Mustafa Işık, Yenidoğan Mahallesi’ndeki bin 400 bina ve 3 bin hane daha doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

Bugüne kadar, Yenidoğan’ın muhtaçlığı olan birçok yatırımı da hayata geçirerek vatandaşların hizmetine sunmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Lider Işık, “Yenidoğan’nın alt yapıda yaşadığı sorunu bugünkü kıymetle yaklaşık 25 milyon liralık yatırımla çözdük. Asfaltsız sokakları asfalta kavuşturduk. Mahalle sakinlerinin değerli gereksinimlerinden biri olan Kapalı Pazar Alanı’nı ve Sıhhat Ocağı’nı hizmete sunduk. Yenidoğanlı hemşehrilerimizin park talepleri doğrultusunda, kamulaştırdığımız iki farklı alanda, iki adet park oluşturarak hizmete sunduk. Hemşehrilerimize verdiğimiz kelamı tutmanın huzuru ve ilçemize hizmet getirmenin şevkiyle, inşallah Gürsu’muza çok daha hoş hizmetler yapmak için gece gündüz demeden, birinci günkü heyecan ve güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Gürsu’ya kazandırılan her hizmetin sonraki hizmetlerin motivasyonu olarak tekrar güç toplamalarını sağladığını söz eden Lider Işık, 2019 mahallî seçim periyodunda çıktıkları bu yolda verdikleri kelamları Gürsu’nun gelişimini sağlama yolunda belirledikleri maksatları tek tek hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Lider Işık, Gürsu’ya bu hizmetin kazandırılmasında vatandaşın mağdur olmaması için yeni yasal düzenlemelerle yollarını açan Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, vatandaşların taleplerini ileterek sürece katkı sağlayan AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, milletvekilleri ve ilçe idarelerine, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’a, Bursagaz yetkililerine ve emeği olan herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu