Teknoloji

Bu Olmadı: GTA 5’in Hala Efsanevi Olması için 10 Neden

GTA V, çıkışının üzerinden neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen halen oyun dünyasının en çok sevilen ve oynanan oyunlarından biridir. Birçok oyun çıktığı aylar içerisinde unutulsa bile GTA V’in hala gündemde olması birçok oyuncu için sürpriz olabilir. Peki tam olarak durum nedir, GTA V neden hala bu kadar popüler, aradan yıllar geçmesine rağmen neden bu kadar ilgi görüyor? Bugünkü listemizde bu durumun nedenlerini ele alacağız.

1. Tekrar oynanabilir hikaye

GTA 5’in çok uzun ve dağınık bir ana hikayesi var. Oyunda her zaman bir şeyler oluyor ve hikaye dallanmaya devam ediyor. Bu nedenle, tüm detayları tek bir oyunda anlamak ve sindirmek zor olabilir. Bu nedenle oyunu tekrar oynayan birçok oyuncu var. Bu da demek oluyor ki GTA V gündemde olmaya devam ediyor.

2. Oyunun kaliteli yan içeriği

GTA V size vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite sunuyor. İster oyun içi mini oyunlar, araba yarışları veya diğer etkinlikler olsun, GTA V size Los Santos’ta yapabileceğiniz tonlarca eğlenceli seçenek sunar. Aralarından hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış.

3. Seyahatin hiç bitmeyen açık dünyası

Yapacak bir işiniz olmasa bile, istediğiniz zaman arabanıza atlayıp bu koca dünyayı gezebilirsiniz. Uçak, tekne ya da araba ile seyahat edebileceğiniz GTA V dünyası hem büyük hem de detay seviyesiyle ağzınızı açık bırakacak şekilde tasarlanmış.

4. GTA Online’ın oyunculara sunduğu seçeneklerin sayısı

Ana oyun buzdağının sadece görünen kısmı. Oyunu bitirdikten sonra Online’a giriyorsunuz ve aslında GTA V’in size ne kadar çok şey sunduğunu fark ediyorsunuz. Arkadaşlarınızla ya da tek başınıza deneyimleyebileceğiniz Online modda, diğer oyuncularla detaylı bir GTA deneyimi yaşıyor ve kendinize yeni bir kariyer oluşturuyorsunuz.

5. Gerçekçi ve atmosferik yaşayan bir açık dünya

GTA V’in en yeterli yönlerinden biri de oldukça gerçekçi görünen atmosferik bir dünyaya sahip olması. Araba sürerken kendinizi Los Santos’ta gibi hissediyor, trafiği, NPC’leri, hava durumunu ve diğer şeyleri izliyorsunuz ve bunun gerçekten yaşayan ve nefes alan bir açık dünya olduğunu anlıyorsunuz.

6. Çıktığı yıla göre oyun dünyasının çok ilerisinde olmak

GTA V, günümüz standartlarına göre bile göze batmayan ve nezih görsellere sahiptir. 10 yıl önce GTA V’in grafikleri ağız sulandırıyordu. Ayrıca eski nesil konsollarda bile oynanabiliyor olması, Rockstar’ın optimizasyon konusunda çok çalıştığını gösteriyordu.

7. Sunulan çok sayıda araba ve özelleştirme seçeneği

Arabalar, GTA V’de oldukça geniş ve değerli bir yer kaplıyor. Hem görsel hem de oynanış açısından deneyimlemesi oldukça zevkli olan arabalar, oyundan alacağınız zevki direkt olarak etkiliyor. Sunulan çeşitlilik, sürüş kalitesi ve kişiselleştirme gibi faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda otomobil konusunu GTA 5’ten daha iyi işleyen bir açık dünya oyunu yok.

8. Bunların hepsini aynı anda yapabilmek

Belli açılardan iyi olan oyunlar olsa da GTA V gibi hemen hemen her yönüyle çok uygun bir oyun bulmak oldukça zor. Oyundan ne arıyor ve bekliyorsanız bir şekilde tatmin olacaksınız, bu oyundan kendiniz için bir şeyler elde edebilirsiniz.

9. Rockstar, oyunu sürekli güncellemelerle taze tutar

Rockstar, oyun çıktığından beri bir gün bile boş durmadı. Yapılan iyileştirmeler, getirilen etkinlikler ve güncellemeler ile oyunun her zaman canlı ve taze kalmasını sağlamıştır. Yayınlanmasından bu yana geçen 10 yılda, bugün bile GTA V’e yeni güncellemeler ve etkinlikler getiriliyor.

10. Akıcı ve eğlenceli oyun

GTA V’in en temel mekaniklerinden biri silah kullanımı ve ateş etmedir. Neyse ki Rockstar bu tamirciyi çok iyi işlemiş ve oynarken sıkılmıyorsunuz, kendinizi hep daha fazlasını isterken buluyorsunuz. Silah kullanımındaki kolaylık ve rahatlık, oyunun akıcı olması ve bu mekaniğin sizi kolay kolay sıkmaması anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu