Teknoloji

Bomba iddia: Elon Musk’tan iPhone’a rakip geliyor!

Elon Musk’ın iPhone’ları ve diğer Apple cihazlarını şirketlerinden yasaklama tehditlerinin ardından bir X telefonu üretme fikrini değerlendirdiği iddia edildi.

ELON MUSK “OLABİLİR” DEDİ!

Pazartesi günü bir X kullanıcısı, Musk’ın bir X telefonu oluşturacağı tahminini tweetledi ve Musk da bunun bir olasılık olduğunu söyledi.

Kullanıcı “Şimdi söylüyorum,” diye yazdı. “X, bir X telefonu üretmek için Samsung ile ortaklık kuracak.”

Musk Salı günü attığı bir tweet’te “Bu söz konusu bile değil” şeklinde yanıt verdi.

İPHONE’LARI YASAKLAMAKLA TEHDİT ETTİ

Bir gün önce Musk, teknoloji devinin WWDC’de açıkladığı OpenAI’nin teknolojisini yazılımına entegre etme planlarını hayata geçirmesi halinde şirketlerinde Apple cihazlarının kullanımını yasaklamakla tehdit etmişti.

Apple, kullanıcılara ChatGPT’yi Siri’nin yanı sıra iOS 18, iPad OS 18 ve macOS Sequoia’ya bu yılın sonlarında entegre etme seçeneği sunmak için OpenAI ile ortaklık kuracağını söylemişti.

APPLE VE OPENAI ORTAKLIĞI: KABUL EDİLEMEZ BİR GÜVENLİK İHLALİ

Musk bu entegrasyonu “kabul edilemez bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi ve entegrasyonun gerçekleşmesi halinde şirketlerine gelen ziyaretçilerin “Apple cihazlarını kapıda kontrol etmek zorunda kalacaklarını ve cihazların bir Faraday kafesinde saklanacağını” söyledi.

Musk, 2015 yılında CEO Sam Altman ve diğerleriyle birlikte OpenAI’yi kurmuş olsa da, 2018’de yönetim kurulundan ayrıldığından beri ChatGPT üreticisinin sesli bir eleştirmeni oldu

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu