Haber

BEYOĞLU’NDA YILLARDIR ÇALIŞTIĞI BELİRLENEN SAHTE ESTETİSYEN YAKALANDI

BEYOĞLU’nda yıllarca kaçak estetik merkezi işleten ve yakalanmamak için iş yerine tabela asmayan Iraklı uydurma estetisyen, polis ve vilayet sıhhat müdürlüğü takımları tarafından yapılan baskınla yakalandı. Polis grupları kaçak estetik merkezinde botoks, yağ aldırma ve yüz gerdirme üzere süreçlerin yapıldığını belirledi. Geçersiz estetisyen Qasım Saleh Jadaa gözaltına alındı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, ruhsatsız iş yerlerinin tespit edilmesi için çalışma başlattı. Takımlar araştırma yaparken Hamalbaşı Caddesi’nde bir binaya giriş çıkış yoğunluğunu fark etti. Binanın 2’nci katında bir estetik merkezi olduğunu gören gruplar, merkezin rastgele bir levhasının olmamasını kuşkulu buldu.

BOTOKS, YAĞ ALDIRMA, YÜZ GERDİRME SÜREÇLERİ YAPILAN ESTETİK MERKEZİ MÜHÜRLENDİPolis grupları, botoks, yağ aldırma ve yüz gerdirme üzere süreçlerin yapıldığı estetik merkezinin kaçak olduğunu belirledi. İşyeri sahibi Qasım Saleh Jadaa’nın diplomasının olmadığını tespit eden polis, İl Sağlık Müdürlüğü ve zabıta ekipleriyle birlikte söz konusu adrese baskın düzenledi. Herhangi bir evrak gösterilemeyince içerideki çok sayıda sedye, tıbbi cihaz ve ilaca el konuldu. Meslek yeterlilik belgesi gösteremeyen Jadee’nin Türkiye’de oturum müsaadesinin de olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine zabıta grupları iş yerini mühürledi. Gözaltına alınan Jadee emniyetteki süreçlerinin akabinde hudut dışı edildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu