Haber

Akademisyenleri katleden Uysal’dan ‘Muhteşem Yüzyıl’ aday reklamı

Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, Meclis’e hazırlanıyor.

Akademisyenlerin ağırlığıyla alay eden ve mitinglerde okula ağırlık koyan, onlarca akademisyeni zorla işten çıkaran Uysal, MHP’nin milletvekili aday listesinde Mersin’de birinci sırada yer aldı.

‘Muhteşem Yüzyıl dizi müziği’ fonunda Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli ve kendi sahnelerinden yararlanarak hazırladığı görselle adaylığını sosyal medyadan açıklayan Levent Uysal, “Işıkta büyük bir görev bilinciyle yola çıktık. Türk adetlerinin.Önce Türkiye!Önce Mersin!” paylaştı

ÖĞRETMENLER SENDİKASI: HUKUKA VEYA MAHKEME KARARINA UYMADI

Nişantaşı Üniversitesi Akademisyenleri arasında üyeleri bulunan Öğretmenler Sendikası, Uysal’ın adaylığına tepki gösterdi. Levent Uysal’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı aktaran sendika şu yorumu yaptı:

“Mersin işçileri ve vatandaşlar şunu bilmeli: Nişantaşı Üniversitesi’nin işvereni olan bu şahıs, devletin çıkardığı kanuna (2547-Ek 8.Madde) uymadı, çalışanlarına yetersiz ücret ödedi ve nedenini soran öğretmenleri kovuşturma ile işten çıkardı. hakaret ve güvenlik, sınavlardan 2 hafta önce.

Görevden alınan öğretmenlerden mahkeme kararıyla dönenler yine kararı tanımayarak meslekten ihraç edildi. Kâr amacı gütmemesi gereken ‘vakıf’ üniversitesi, pandemi sürecinde üniversitesini kaybetmiş, maaşları KÇÖ üzerinden ödemiş, yüzlerce işçinin hakkını çiğnemiş, kârına kâr katmıştır.

Akademide bir ilki gerçekleştirerek tek tip kıyafet kuralı getirdi, telesekreter işiyle asistanları pazarlamacıya dönüştürdü ve birbirlerini ihbar etmeleri için baskı yaptı. ‘Beğenmezsen kapı orada’ diyen, akademisyenlere köle, öğrencilere potansiyel müşteri muamelesi yapan bir aday sizi nasıl temsil edebilir? Bütün bunlara rağmen sendikamız @EgitimSenst6 ve @vudameclis’in çabaları sonucunda jenerik kazanımlarla birlikte okulun tarihinde görülemeyecek şekilde 6 ayda 2 fiyat artışı oldu.

Özetle işvereninde mafya ilişkileri ağlarıyla bir tedirginlik ortamı yaratan, Instagram paylaşımlarını beğenmeyen çalışanlarına hain diyen bu kişinin Mersin halkına sunacağı hiçbir şey yoktur. Mersinli seçmenin dikkatine sunulur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu