Haber

AK Partili Çelikaslan’ın milletvekili seçilmesinin ardından açılan iş cinayeti davası reddedildi

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, AK Parti milletvekili seçilen İrfan Çelikaslan hakkında Gaziantep 5. İş Mahkemesi’nde açılan iş cinayeti davasının seçimin ardından reddedildiğini açıkladı.

Karaca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Son seçimlerde AKP’den milletvekili seçilen Çelikaslan Tekstil’in patronu İrfan Çelikaslan’ın sorumlu olduğu iş cinayeti davası skandal bir şekilde reddedildi. milletvekili seçildikten üç hafta sonra yapılan ilk duruşmada karara bağlandı.”

İşçiler Kadir Uçar ve Recep Sağlam’ın korona virüse (Covid-19) yakalanmalarına rağmen çalıştırıldıklarını ve virüs nedeniyle hayatlarını kaybettiklerini belirten Karaca, “İki yıl önce Kovid olmalarına rağmen 6 ve 9 Haziran 2020’de istihdam edildiler, çünkü işten çıkarma tehdidiyle çalıştırıldılar.Onlar da hayatlarını kaybettiler.Recep Sağlam kovulmamak için işe gitmek zorunda kaldı öldü.Aynı departmanda çalışan Kadir Uçar Recep’ten 3 gün önce öldü. Sağlam ve aynı şekilde”.

Kadir Uçar’a rahatsızlığına rağmen valilikten izin verildiğini belirten Karaca, şöyle devam etti:

“Kadir Uçar’a 10 gün karantinada kalması söylendi. Ancak Valilikten Uçar’a izin çıktı… Sağlam’ın ailesi patrona dava açtı. Bugün Gaziantep 5. İş Mahkemesi skandal bir şekilde davayı reddetti. Dava şu şekilde: kapatılmak istendi ama durum bu o kadar kolay değil seçim sürecinde de söyledik unutmayalım işverenin ayıbını örtmek için meclis zırhı giyenler varsa bir de vardır işçilerin temsilcileri. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu