Ekonomi

ABD Pazar Öncesi: Teknoloji, gıda ve holding kazanç raporları

Investing.com – Yatırımcılar Microsoft ve Alphabet başta olmak üzere büyük teknoloji şirketlerinin fayda raporlarını beklerken Salı günü hisse senetleri karıştı.

Yatırımcılar, büyük tüketici, sanayi ve ilaç şirketlerinden gelen raporlar da dahil olmak üzere bu hafta bir dizi sonuç geldiğinde ne duyacaklarını tartarken, piyasalar günün büyük bir bölümünde sessiz kaldı.

Yatırımcılar, Cuma günü açıklanacak olan bu haftanın ilk çeyreğini de dört gözle bekliyor. ekonomik çıktıve değerli ve yakından izlenen şişirmeBenchmark da dahil olmak üzere bazı değerli ekonomik raporları bekliyor.

Fed, Mayıs başındaki bir sonraki politika toplantısına günler kala kurumsal faydaları ve verileri yakından takip ediyor. Vadeli işlem yatırımcıları, Fed’in faiz oranlarını bir çeyrek puan daha artırmasını bekliyor, ancak yatırımcılar, Başkan Jerome Powell’ın basın toplantısında söyleyeceklerini dinleyecek. Yatırımcılar, ekonominin yavaşlamaya başladığına dair işaretler arasında, Mayıs toplantısının ardından Fed’in faiz artırımlarında olası bir duraklama sinyali verip vermeyeceğini görmek istiyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Teknoloji kazanç raporu

Analistler, Microsoft’un (NASDAQ: MSFT) hisse başına 2,24 $ kazanç ve 51,1 milyar $ gelir bildirmeyi beklerken, Alphabet (NASDAQ: GOOGL) 68.9 milyar $ gelir üzerinden hisse başına 1.08 $ kazanç öngörüyor.

2. Gıda kazanç raporu

McDonald’s Şirketi (NYSE: MCD), 5,57 milyar $ gelir üzerinden hisse başına 2,33 $, PepsiCo Inc (NASDAQ: PEP ) ayrıca 17.2 milyar $’lık gelir üzerinden hisse başına 1.38 $’lık faydaları paylaşabilir. Bu şirketlerden gelen raporlar arasında Coca-Cola (NYSE: KO) takip ediyor.

3. Genel elektrikkar raporu

Genel Elektrik (NYSE: GE) 13.25 milyar $’lık gelir üzerinden yaklaşık 14 sentlik hisse başına kazanç bildirme tarafındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu